Slovenský | Anglický | Poľský
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   

 
WELLNESS
 
 
 
 

Wellness

Nový trend v oblasti zdravého životného štýlu (dobrá kondícia, dobrý zdravotný stav, relax). - masáže, cvičenia, lymfodrenáž, zábaly...

K čomu možno lymfodrenáže využiť?

Na prevenciu a odstránenie celulitídy, na zmiernenie opuchov nôh, k vyhladeniu, zoštíhlenie a spevnenie objemu stehien, bruška, zadočku a bokov, na odstránenie pocitu ťažkých nôh, na prevenciu vzniku kŕčových žíl, na detoxikáciu organizmu.

Koľkokrát sa lymfodrenáž opakuje?

K liečbe celulitídy je potrebných minimálne 10 procedúr, počet závisí od veku klientky a stupni postihnutia väziva. Ošetrenie sa robí dvakrát až trikrát týždenne. Pre liečbu celulitídy je veľmi účinná kombinácia lymfodrenáží so zábalmi s morských rias a úpravou stravy.

Je vhodné dodržiavať nejaký režim?

Je potrebné dodržiavať pitný režim, 2-3 litre tekutín za deň. K liečbe celulitídy je dôležitá aj vhodná strava, s ktorou vám poradíme.

Zábaly

Odtučňovací zábal z morských rias

Morské riasy sú už po tisícročia známe v Ázii ako prírodný regulátor hormónov, ale aj ako efektívny a často nenahraditeľný zdroj regulácie metabolizmu. Je všeobecne známe, že ľudia z Ázie sú vo väčšine štíhli a netrpia obezitou. Morské riasy sú jednou z tých pomôcok, ktorá nám pomáha udržať štíhlu líniu

Účinky:

Riasy sú organizmy so schopnosťou ukladať stopové prvky. Iba správna zmes má ten správny terapeutický účinok. Riasa FUCUS má odtučňovacie schopnosti vďaka jódu, ktorý stimuluje látkovú výmenu. Má vysokú hydratačnú schopnosť. Neobsahuje žiadne cudzie látky ani konzervačné látky. Vhodné pri detoxikačných a zoštíhlovacích kúrach. Doporučuje sa 5 opakovaných kúr. Pôsobením teplého zábalu ošetrovanej časti tela dochádza k účinnejšiemu pôsobeniu na podkožné tukové tkanivá.

Detoxikačný medový zábal

  • zbavuje telo toxínov, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele
  • je príjemný, uvoľňujúci a zároveň pôsobí ako peeling, zjemňuje a hydratuje pokožku
  • vhodný pri veľkom počte civilizačných chorôb, ktoré súvisia s usadzovaním jedov ako rakovina, alergie, reumatické choroby, žalúdočné a črevné poruchy, zaplesnenie čriev, pokožky alebo orgánov, chronická nádcha, dutiny, bolesť hlavy, poruchy nervov všetkého druhu, výtok a menštruačné problémy a tiež depresia.
Čokoládový zábal

Základom zábalu je nesladený kakaový prášok, získavaný z kakaovníka, rastúceho v tropických lesoch, a netučné sušené mlieko.

Kakaový prášok je bohatý na prírodné látky, ktoré pokožku vyživujú a omladzujú. Okrem nich obsahuje aj vitamíny, aminokyseliny, minerály, koenzýmy, nukleové kyseliny a antioxidanty.

Dermatológovia zdôrazňujú najmä blahodárny účinok vitamínov A a E, ktoré sa pri zábale vstrebávajú celým telom. Vôňa čokolády navyše zaháňa depresiu a vyvoláva dobrú náladu. Čokoláda má tiež hydratačný účinok, pomáha predchádzať vráskam a redukovať celulitídu a strie.
 

Cenník wellness


   
 

© SOFYC Clinic 2011