Slovenský | Anglický | Poľský
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   

 
MASÁŽE
 
 
 
 
Liečebné masáže

Klasická masáž

Ručná aplikácia cielených mechanických podnetov, tzv. hmatov, ktoré obsahujú nielen úkony hnetacie (trenie, vytieranie a roztieranie a hnetenie) ale aj úkony nárazové (tepanie a chvenie).

Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb. Podľa výskumov masáž tiež upravuje biochemickú hladinu organizmu v prospech zrýchlenia liečby ochorení a zranení.

Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce (ak masáž postupuje od srdca ku končatinám) alebo povzbudzujúce (ak masér začína končatinami a postupuje smerom k srdcu).

Kontraindikácie: pooperačné stavy v dutine brušnej a hrudníku, varixy dolných končatín, ťažké poruchy prekrvenia a krvácavé stavy. Taktiež pacienti s ochoreniami chrbtice, predovšetkým krčného alebo bedrového úseku by mali vhodnosť klasickej masáže konzultovať so svojím lekárom.

Účinky klasickej masáže :
  • Zlepšuje prekrvenie jednotlivých oblastí tela, pomáha vylučovať škodlivé látky a aktivizuje imunitu tela.
  • Zmierňuje bolesť, upravuje biochemickú hladinu organizmu napomáha rýchlejšej liečbe chorôb a zranení.
  • Odstraňuje krčnú a ramennú bolesť, bolesti a zatuhnutia súvisiace so zlým držaním tela, ako aj bolesti súvisiace so stresom a vypätím.
  • Podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, vstrebávanie opuchov či výronov.
  • Relaxuje či tonizuje svaly (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva, pomáha odstrániť pocity únavy.
  • Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce alebo povzbudzujúce.
Reflexná masáž


Relaxačné masáže


Čokoládová masáž

Čokoládová masáž je luxusná procedúra, ktorá omladzuje a vyhladzuje pokožku. Svaly budú uvoľnené a odpočinuté. Čokoláda zbavuje tela odumretých buniek, zaschnutej koži a robí ju jemnou a pružnou. Vďaka masáži a zábalu sa do pokožky dostávajú antioxidanty, aminokyseliny, minerálne soli, magnézium, horčík, vápnik, draslík, fosfor a vitamíny, ktoré dodajú telu potrebnú energiu strácajúcu sa každodennými starosťami. Spomaľuje proces starnutia a udržuje pokožku vo výbornom stave. Na svojom tele uvidíte príjemné zmeny, ktoré spôsobí čokoláda svojimi výnimočnými účinkami a vlastnosťami.

Zábal z čokolády účinne bojuje s celulitídou, striami a celkovo pomáha formovať postavu. Okrem zoštíhľujúcich účinkov, podporuje odplavovanie toxických látok z tela, zlepšuje krvný obeh, posilňuje cievne steny, podnecuje organizmus k tvorbe endorfínu – „hormónu šťastia“, pôsobí veľmi relaxačne, a preto je čokoládová masáž výborná na odstránenie depresie a stresu.

Medová detoxikačná masáž

Masáž včelím medom odstraňuje z tela usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v hlbokých tkanivách okolo celej chrbtice, kde sa nachádzajú najdôležitejšie nervové zakončenia ovplyvňujúce väčšinu orgánov v tele. Sú to usadeniny z potravín, liekov, okolitého prostredia a telo sa ich nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi. Počas masáže sa toxíny vyplavujú na kožu a podobajú sa „žuvačkovej hmote“.

Med obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, navyše minerály pokožku vyživujú a zároveň pôsobia ako peeling – zjemňujú ju a hydratujú. Po masáži cítite príjemné teplo, pokožka je silne prekrvená a prekrvenie môže spôsobovať jemnú bolesť. Prípadná svalová únava zvyčajne na ďalší deň ustúpi.

Masáž medom je vhodná pri bolestiach hlavy, chronickej únave, pri ťažkostiach zaspávania, pri depresiách, alergii, reumatických ochoreniach svalov a kĺbov, artróze, žalúdočných a črevných poruchách, plesňových ochoreniach, chronickej nádche, pri menštruačných potiažach, pečeňových ochoreniach, pri ochabovaní vitality a výkonnosti, poruchách slinivky brušnej, slabosti ľadvín, poruchách plodnosti a potencie, po operáciách...

Aloe Vera masáž

Regeneračné - odpočinková masáž - celotelová

Je vhodná ako relax po celodennom strese a namáhavom dní. Ide o zostavu hmatov ktoré vedú k celkovému uvoľneniu človeka. Môže sa kombinovať so zábalmi alebo s HOT STONES masáž.

Masáž lávovými kameňmi - HOT STONES

Masáž horúcimi kameňmi je metóda masírovania používaná po tisícročia.
Odporúčam ju všetkým ktorí majú dlhodobé zdravotné či psychické problémy.

Základy tejto terapie spočívajú v použití panenských kokosových olejov a ručnej masáže, ktorá v spojení s horúcimi kameňmi má vysoký terapeutický a relaxačný účinok. Je vynikajúca pri bolesti chrbta a kĺbov. Vďaka týmto účinkom je masáž jednou z najúčinnejších i najluxusnejších masáží a dokáže uspokojiť aj najnáročnejších klientov. Doporučujem ju taktiež podnikateľom a ľuďom, ktorí sú pod stálym tlakom a vypätím.

Kamene sú zohriate na 40 - 65°C. Teplo prestupujúce do hĺbky organizmu má blahodárne účinky na krvný obeh, lymfatický obeh, bunkový metabolizmus a prekrvenie v miestach pôsobenia. Kamene postupne prehrievajú celý organizmus, eliminujú bolesť v svaloch, zlepšujú cirkuláciu krvi, napomáhajú k detoxikácii, dochádza k svalovému uvoľneniu, odbúravaniu stresu, nespavosti, zníženiu menštruačných bolestí, problémov s trávením, odbúravajú pocit studených nôh a pod..

Masáž tváre

Starnutie kože je proces, ktorý môžeme oddialiť pravidelnou starostlivosťou o pleť nielen v salóne ale aj doma. Pozitívne pôsobí na unavenú, ochabnutú a bledú pleť. Podporuje premastenie, elasticitu, pružnosť, výživu, regeneráciu a zjemnenie pleti. Zároveň umožňuje hlbší prienik výživných látok do pokožky či už z masky, ampulky alebo krému. Pravidelným masírovaním dosiahneme zjemnenie vrások a zníženie ich tvorby.

Ide o detoxikačnú masáž tváre, krku a dekoltu. Pomocou špeciálnej techniky a ťahov pleť detoxikuje, zbavuje škodlivín, vyhladzuje vrásky, zvláčňuje a hydratuje.

Prostredníctvom tejto masáže sa zlepšuje obranyschopnosť, dochádza ku spevneniu kože, odstraňujú sa stopy únavy a zlepšuje sa tonus kože. Je vhodná pre zrelú a ochabnutú pleť mužov i žien.

Pri tejto masáži sa používajú špeciálne techniky vďaka, ktorým pleť naberie sviežosť a okamžite možno badať účinok omladnutia

Masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šľapách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.

Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.

Masáž založená na pôsobení na tzv. reflexné plôšky, ktoré sa nachádzajú nielen na chodidlách, ale aj na priehlavkovej časti chodila a v okolí členkov. Prostredníctvom masírovania reflexných plôšok sa pôsobí na pohybový aparát, vnútorné orgány, žľazy z vnútornou sekréciou, jednoducho na každú časť ľudského tela.

Týmto sa znova nastoľuje stratená telesná aj duševná rovnováha, posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém.

Podľa toho, ktorá reflexná plôška reaguje nadmerne citlivo je možné už dopredu určiť tzv. dysfunkčný orgán aj keď jeho porucha sa ešte navonok neprejavila (viď reflexná terapia). Takto je možné predchádzať aj skutočne vážnym zdravotným problémom. V niektorých prípadoch, keď sa choroba už konkrétne prejaví môže byť neskoro.

Kontraindikácie:
  • Horúčky a infekčné ochorenia
  • Plesňové ochorenia nôh
Športová masáž

Je špecifický druh klasickej masáže. Masáž uvoľní svaly, vyladí svalové napätie, zlepší krvný obeh a povzbudí lymfatický obeh, pretiahne spojivové tkaniva kĺbov. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení, u netrénovaných pred výkonom, takisto aj pri dostavení sa tzv. svalovice po výkone. Pokiaľ sa prevedie pred výkonom, hlavnou úlohou je uviesť telo športovca do pohotovostného stavu. Masážou sa mechanicky rozprúdi krv a zvýši sa srdečná činnosť. Srdce okysličuje krv, ale pretože športovec leží, kyslík sa nespotrebováva. Po takejto masáži je športovec pripravený sa postaviť na štartovaciu čiaru a predzásobený kyslík spotrebovať Táto masáž je razantná, rýchla.

Po výkonu sa prevádza naopak kľudná a nie tak energická masáž relaxačná. Hlavným zmyslom takejto masáže je dať telu možnosť odpočinku. Vhodnou masážnou technikou sa zo svalov vytlačuje krv i so splodinami látkovej výmeny, zodpovedné za pocit únavy.

Rekondičná masáž je najdôležitejšia užívaná masáž pre regeneráciu organizmu. Používa sa pre uvoľnenie svalov a ako prevencia bolesti pohybového aparátu.

Mäkké techniky

Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase. Technika je nebolestivá. Je odlišná od klasických masáži, nepoužívame žiaden olej. Táto technika sa používa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev. Je veľmi účinná, hlavne s posunom ( pretiahnutím) fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice.

Breussová masáž

je veľmi silná energetická masáž za použitia trezalkového oleja. Masážou uvoľňujeme napätie v stuhnutých svaloch chrbta. Masírujeme popri stavcoch chrbtice. Po uvoľnení svalstva sa zablokovaný stavec dostáva na svoje pôvodné miesto.Trezalkový olej , ktorý sa pri nej používa ma dlhotrvajúce účinky. Má lokálne anestetické účinky, zmierňuje bolesť a má dezinfekčné vlastnosti.

Cenník masáží


   
 

© SOFYC Clinic 2011